Greshka v kasov aparat 32

Възможно ли е да се продаде касов апарат? Възможно е и само ако е нерегистрирано и обикновено чрез сервизната компания на дадения производител, тъй като въпреки че те се интересуват от закупуване на използвани касови апарати. Популярни и взети касови апарати могат да бъдат намерени в оторизираните търговски обекти на дадения производител. Касовият апарат също може лесно да се бракува. И ако механизмите от касата са в много полезен начин да бъдат, тогава силно ги продайте на нова компания.

В наредбите за гледане на касови апарати няма конкретни изрични разпоредби, които да говорят за поведението на данъкоплатците със притежаваните касови апарати при успеха на прекратяването на неговата икономическа роля. Нито една от основните разпоредби не забранява на данъкоплатеца да продава употребявани касови апарати, което съществува в неговата характеристика. Същата позиция е посочена в индивидуалното изкуство, което е записано на 23 август 2012 г. с измерението ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, в което директорът на Данъчната камара в Бидгошч заяви, че след като изтегли касовите апарати от употреба и завърши всички формалности, посочени в По закон регулирането на касовите апарати продължава да бъде данъкоплатец. Следователно тя не пречи на касата да бъде физически повредена или продадена на друго лице в описаната ситуация. Дейността обаче показва, че никой освен производителя не се интересува от закупуване на използван касов апарат. След това се прави от факта, че касовият апарат е устройство с конкретна цел, а неговата конструкция, функциониране, както и възможността за използване от данъкоплатеца са много дълбоко записани в наредбите, които се прилагат за касовите апарати. Съгласно тези разпоредби само упълномощени вътрешни производители и образувания, които извършват вътреобщностно придобиване или внос на касови апарати, които са потвърдени от председателя на Централното управление на мерките, че техните гишета изпълняват функциите, посочени в чл. 111 раздел 6а и критерии, а също и условията, които трябва да отговарят. И ако данъкоплатецът иска да препродаде касов апарат на друга компания, би било полезно да обсъди това решение с професионална служба за касови апарати, която ще прецени дали тази сума отговаря на изискванията на резолюцията за ДДС и дали в нея трябва да бъде инсталиран богат фискален модул.